Vakıf Emeklilik’in IT departmanı YTÜ Teknopark’a taşındı

Vakıf Emeklilik, Bilgi Teknolojileri (IT) Departmanı’nı Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Teknoparkı’ndaki yeni çalışma ofisine taşıdı. IT Departmanı Teknopark’taki yeni ofisinde hizmet vermeye başladı.

Vakıf Emeklilik’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, şirketin IT departmanı YTÜ Teknoparkı’nda hizmet vermeye başladı. Ofisin açılışı, ortak giderlerin optimizasyonu ve stratejik iş birliği olanakları için ofis alanını paylaştığı,140 ülkede faaliyet gösteren denetim ve danışmanlık hizmetleri firması EY Türkiye ile birlikte gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, AR-GE ve inovasyon çalışmalarında teknoparkların önemine dikkati çekerek, “Teknoparklar büyük üniversitelerin teknolojik kaynaklarından yararlanıyor. Bu sayede, şirketlerin yenilikçi alanlara yaptıkları yatırımlara destek oluyorlar. Bizim de uzun zamandır donanımlı bir teknoparka taşınma planımız vardı. Bu planımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

YTÜ Teknopark’taki yeni ofislerinde sigorta sektörünün ihtiyacı olan yeni çözümleri sunmak adına tüm güçleriyle çalışacaklarını belirten Bostan, “Karşımızda Y kuşağının oluşturduğu çok yüksek bir müşteri kitlesi var. Özellikle dijital alan bu kitleye ulaşabilmek için önemli bir platform. Biz de Y kuşağının farkındayız. Yeni ofisimizin konumu sayesinde bundan sonra da hem akademik hem de insan kaynağı yönünden farklı iş birliklerine imza atabileceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, 2003 yılından bu yana sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Teknopark, 10 binadan oluşan 102 bin metrekare kapalı AR-GE ofis alanı ile hizmet veriyor. Yıldız Teknopark, 250 AR-GE firması, 56 kuluçka firması ve 5 binden fazla kalifiye AR-GE ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir