Vestel’e 3 tasarım ödülü

Vestel, tasarımın karnesi olarak değerlendirilen Red Dot Design Awards 2016 ve iF Design Awards’ta toplam 3 tasarım ödülüne layık görüldü.

Şirket açıklamasına göre, Vestel, tasarım dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen Red Dot Design Award 2016’da iki ürünüyle iki büyük ödülün sahibi oldu. Buzdolabı ve çamaşır makinesinde Mutfak ve Ev Eşyaları kategorilerinde ödüllere layık görülen Vestel, 5 bini aşkın ürün arasından seçilen Vestel NF480 EX A++ Buzdolabı ve Akıllı TFT çamaşır makinesiyle tam not aldı.

Vestel, bu yılki iF Design Awards’ta da Vestel NF480 EX A++ buzdolabı ile ödüle layık görüldü.

Red Dot Award kapsamında, aralarında bağımsız tasarımcılar, tasarım profesörleri ve alanında uzman gazetecilerin yer aldığı 41 kişilik jüri, yarışmaya katılan tüm adayları yüksek kalite tasarım, fonksiyonellik, ergonomi, inovasyon derecesi, malzeme kullanımı, sağlamlık, kullanım kolaylığı ve ekoloji özelliklerine göre değerlendirdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir