Vodafone abonelerinin internet kullanımı bayramda ikiye katlandı

Vodafone abonelerinin internet kullanımı geçen Kurban Bayramı’na göre ikiye katlandı. Şirketin Türkiye genelindeki 21 milyon abonesi arefe ve bayram günlerini kapsayan 5 günde toplam 920 milyon dakika konuştu, 730 milyon SMS gönderdi ve 2 milyon 532 bin GB mobil internet kullandı.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, Vodafone abonelerinin mobil internet kullanımı geçen Kurban Bayramı’na göre 2 katından fazla arttı. Vodafone’un Türkiye genelindeki 21 milyon abonesi, bu Kurban Bayramı’nda da özgürce ve doyasıya iletişim kurma avantajı yaşadı.

Şirketin aboneleri, arife ve bayram günlerini kapsayan 5 günde toplam 920 milyon dakika konuştu, 730 milyon SMS attı ve 2 milyon 532 bin GB mobil internet kullandı.

En çok konuşan şehir İstanbul, en çok aranan ülke Almanya

Verilere göre bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla “İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Adana, Samsun, Van, Gaziantep ve Konya” şeklinde gerçekleşti. En çok SMS gönderen iller sırasıyla “İstanbul, Ankara, Samsun, Adana, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Konya, Van ve Gaziantep” oldu.

En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Muğla, Samsun, Konya, Balıkesir ve Bursa şeklinde sıralandı.

Öte yandan, en çok aranan ülkeler “Almanya, Suudi Arabistan, Fransa, Hollanda, İngiltere, KKTC, Libya, Bulgaristan, Mısır ve Azerbaycan” şeklinde sıralanırken, en çok SMS de Almanya, İngiltere, KKTC, Fransa, Rusya Federasyonu, Hollanda, Azerbaycan, Avusturya, ABD ve Belçika ülkelerine gönderildi.

“Abonelerimize kesintisiz iletişim ayrıcalığı yaşattık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone Türkiye olarak, aboneleri için değer yaratma vizyonları çerçevesinde müşterilerinin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verebilmek amacıyla ürün ve hizmetleri sürekli geliştirdiklerini kaydetti.

Sundukları yenilikçi ve yüksek kaliteli hizmetlerle, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırdıklarını, onlara mükemmel bir deneyim yaşatmak için çalıştıklarını bildiren Buruk, şu ifadeleri kullandı:

“Müşteri memnuniyetine odaklı ürün ve hizmetlerimizle her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da abonelerimizin özgürce ve doyasıya iletişim kurmasını sağladık. Kesintisiz ve kaliteli iletişim ayrıcalığı yaşayan abonelerimiz, bayram süresince 920 milyon dakika konuştu, 730 milyon SMS attı,2 milyon 532 bin GB mobil internet kullandı. Özellikle mobil internet kullanımında geçen yıla göre 2 katından fazla artış olduğunu gözlemledik.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir