Vodafone, acil durumlarda abonelerinin yanında

Türkiye’nin 81 iline her koşulda kesintisiz hizmet götürerek abonelerinin yaşam kalitesini artırmak hedefiyle çalışan Vodafone Türkiye, ileri teknoloji altyapısı ile acil durumlarda da iletişimin sürekliliğini garanti altına alıyor. Vodafone Türkiye; “Neredeyim” ve “Akut Mobil Uygulaması & SMS Bilgilendirme Servisi” gibi mobil iletişim teknolojilerinin acil durumlar ve doğal afetlerde insan hayatına dokunduğu servisleriyle aboneleri için her zaman, her koşulda güvenilir yol gösterici oluyor.

Türkiye’deki 18 milyonu aşkın abonesine her koşulda mükemmel ve kesintisiz iletişim deneyimi yaşatmak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Vodafone Türkiye, akıllı teknolojilerle modernize ettiği altyapısı ile Türkiye’nin 81 ilinde uçtan uca kesintisiz iletişim sağlıyor. Vodafone Türkiye, “Neredeyim Ben” ve “Akut Mobil Uygulaması & SMS Bilgilendirme Servisi” gibi hizmetleriyle, acil durumlar ve doğal afetlerde yol gösterici çözümler sunuyor.

Türkiye Vodafone Vakfı, doğal afetlerde de abonelerinin yanında  

Türkiye Vodafone Vakfı’nın, Akut işbirliğiyle geliştirdiği Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi, abonelerinin felaket anında ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye anında erişmelerine olanak sağlıyor. Türkiye Vodafone Vakfı’nın mobil teknolojiler aracılığıyla topluma fayda sağlama hedefinin doğal bir uzantısı olan Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi sayesinde, deprem, yangın, sel, kaybolma gibi acil durumlarda telaş içinde ulaşılamayan tüm bilgilere, Akut gibi güvenilir bir kurum aracılığıyla, tek bir SMS ya da akıllı cihazlara indirilecek aplikasyonlar üzerinden kolaylıkla erişmek mümkün. Vodafone abonelerinin, acil durumlarda yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için AKUTACIL yazıp 1025’e göndermeleri yeterli oluyor. Uygulama, Apple App Store ve Google Play Store’dan da ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamayı indirmek için AKUT diye arama yapmak yeterli oluyor.

Tek bir SMS ile nerede olduğunuzu öğrenin  

Vodafone aboneleri, bulundukları lokasyonu tarif edemedikleri acil durumlarda, “Neredeyim Ben” hizmetini kullanarak, hızlı ve pratik bir şekilde konum bilgilerini öğrenebiliyor, anında yakınlarına bildirebiliyorlar. Vodafone’un en ileri teknolojilerle modernize ettiği şebeke altyapısı ile abonelerinin her zaman, her koşulda ve her konumda erişilebilirliğini sağladığı “Neredeyim Servisi”nden yararlanmak için, 7777’ye ”NEREDEYİM” yazıp göndermek yeterli oluyor. Ayrıca *3636# USSD menüsü üzerinden de bu hizmet kullanılabiliyor.

Ambulans ve emniyet güçlerine acil durum bilgisi gidiyor  

Vodafone aboneleri 81 ilde cep telefonlarından 112, 155 ya da 156’yı aradıklarında konum bilgileri mevcut veritabanına kaydediliyor ve ilgili birimler tarafından konum tespiti yapılarak en yakındaki ambulans ve emniyet güçleri bulundukları noktalara yönlendiriliyor.

İlginizi çekebilir:  Suriye Elektronik Ordusu Washington Post’a saldırdı

Vodafone Türkiye, bilgi güvenliğini ISO 27001 ile garantiliyor  

Her zaman için kayıtsız şartsız müşteri memnuniyetini esas alan Vodafone Türkiye, veri güvenliği sistemleri ve süreçlerinin kalitesini uluslararası ISO/IEC 27001 standardı ile belgeleyerek, müşterilerinin kişisel ve kurumsal bilgilerinin gizliliğini garanti altına alıyor. ISO/IEC 27001 standardı ile bilgi güvenliği yönetimini en üst seviyede gerçekleştirdiğinin açık bir güvencesini sunan Vodafone Türkiye, acil durumlarda da veriye erişimin güvenliğini sağlayarak, uçtan uca hizmet sürekliliğini garanti altına almış oluyor.  Yapısal olarak en üst seviyede gerçekleştirdiği iş sürekliliğini Türkiye telekomünikasyon ve teknoloji sektörünün ilk İş Sürekliliği Yönetim Sertifikası’nı alarak tescilleyen Vodafone Türkiye; abonelerinin ihtiyaç duyduğu her türlü acil durumda hastane, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile anında iletişim sağlayarak hizmet garantisi veriyor.

Hasan Süel: “Abonelerimize ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye sürekli erişme imkânı sağlıyoruz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone Türkiye olarak temel hedeflerinin Türkiye’yi kesintisiz iletişim çağına taşımak olduğunu ve bunu sadece gündelik hayatın doğal akışı dahilinde değil, her türlü acil durum ve felaket senaryosunda da uygulanabilir bir vizyon olarak gördüklerini belirtti.

Süel, şöyle konuştu: “Türkiye’de uçtan uca iletişimin sürekliliğini sağlamak yolundaki çabalarımız, kısa bir süre önce iş sürekliliği standartlarının gelişimi konusunda öncü bir kuruluş olan BSI tarafından tescillendi. Müşteri memnuniyetinde çıtayı sürekli daha yükseğe taşıma hedefimiz doğrultusunda, yıllar içinde altyapımıza gerçekleştirdiğimiz yatırımların ve yoğun bir çalışmanın sonucu olarak aldığımız bu sertifika ile gelişmiş şebeke altyapımız sayesinde her türlü acil duruma hazırlıklı olduğumuzun ve anında müdahale edebildiğimizin bir güvencesini sunuyoruz. Akut Mobil Uygulaması & SMS ile Bilgilendirme Servisi, Neredeyim gibi hizmetlerle de, olası her türlü felaket senaryosunda abonelerimizin ihtiyaç duydukları bilgilerin anında ve kesintisiz erişilebilirliğini garanti altına alıyor, güvende hissetmelerini sağlıyoruz. Bununla birlikte, insanlığın karşı karşıya olduğu sorunların çözümü adına sunabileceği çok önemli katkılar bulunan mobil iletişim teknolojileri ile toplum yaşantısına nasıl fayda sağlayabileceğimizin, müdahale edilmesi en zor durumlarda toplum hayatını nasıl kolaylaştırabileceğimizin bir örneğini sunuyoruz. Başka bir deyişle mobil hizmetleri insanlığın iyiliği için sunmaya çalışıyoruz.”

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir