Walt Disney’in efsanevi CEO’su Türkiye’ye geliyor

Turkcell, 450 bine yakın müşterisi ile öncülük ettiği kurumsal pazarda, düzenlediği etkinlikler açısından da başı çekiyor. Son 5 yılda düzenlediği 350 organizasyonla sektörde müthiş bir sinerji yaratan Turkcell, bu sayede Türkiye’nin dört bir yanında 100 bin kurumsal müşterisi ile bu organizasyonlar kapsamında birebir temasa geçme imkanı buldu.

İş ortakları ve müşterileriyle bir araya gelmek için düzenlediği etkinliklerde dünyanın en önemli düşünce adamlarını ağırlayan Turkcell, 18 Mayıs’ta Liderler Konferansı’nda yine dev bir ismi, eğlence sektörüne damga vuran eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner’i ağırlayacak.

Turkcell, son olarak sunduğu tüm kurumsal çözümleri tek çatı altında buluşturan ve bunları kurumsal müşterilerine deneyimletmek üzere geleceğin dünyasını tek bir alanda resmeden “Kurumsal Deneyim Merkezi”ni de hayata geçirdi. Yeni teknolojileri hayata geçirmenin en önemli yolunun zihinlerde çözümlenmesi, deneyimlenmesi olduğunu belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Biliyoruz ki hızla değişen iletişim teknolojilerini doğru bir şekilde müşterilerimize anlatabilmek, sektörlerinde liderliklerini pekiştirmek için son 5 yılda kurumsal müşterilerimiz için 350 organizasyon düzenledik. Amacımız daha çok müşterimizin teknoloji söz konusu olduğunda ‘O işe Turkcell bakıyor’ diyebilmeleri ve gönül rahatlığıyla kendi işlerine odaklanarak işlerini büyütebilmeleri.”

Turkcell bu yoğun etkinlik trafiğine aynı hızda devam etmeyi hedefliyor. 18 Mayıs’taki Liderler Zirvesi’nin konuşmacısı eğlence sektöründe devrim yaratan isimlerden biri olarak gösterilen eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner olacak. Türkiye’nin önde gelen yöneticileri, Turkcell’in kurumsal müşterileri ve iş ortaklarını buluşturacak olan etkinlikte Eisner, teknolojiyle işinde yarattığı farkı anlatacağı “İşinizi büyüten iş ortaklıkları ve liderlik” başlıklı bir konuşma yapacak.

Michael Eisner kimdir?  

ABD’de eğlence sektörünün gurularından kabul edilen 1942 doğumlu iş adamı Michael Eisner, kariyerine ABC televizyonunda başladı. 1976’da başkanı olduğu Paramount Pictures’ı gişe birinciliğine taşıyan Eisner, 1984’te Walt Disney Company’nin Yönetimi Kurulu Başkanı ve CEO’su oldu. Başına geldiğinde neredeyse zarar eden Walt Disney’in değeri, onun yönetimindeki 20 yılda 20 kat arttı. “Tema Park” işinde büyük fırsat gördü ve bu alana yatırım yaparak büyük başarı sağladı. 90’ların sonralında Eisner teknolojinin geleceğini görerek yeni teknoloji bilgisayar animasyonlarına yatırım yapmaya başladı. Steve Jobs’ın kurduğu inovatif Pixar ile stratejik iş birliği yaparak Kayıp Balık Nemo, Oyuncak Hikayesi, Sevimli Canavarlar gibi başarılı filmler yaptı. 2005’te medya ve eğlence sektöründe gelişim/umut vaad eden firmalara yatırım yapan The Tornante Company’i kurdu. Teknolojinin gelişen yönünü gören Eisner, bağımsız Vuguru stüdyosuna yatırım yaparak markası ile dijital ve uluslararası platformda tüm dünyaya hitap eden içerikler üretiyor. Vuguru’nun ilk prodüksyonu, Prom Queen, bir internet çılgınlığı ve hayran kitlesi yarattı. Tornante bünyesinde Vuguru, Topps, Activate, Tornante Animation şirketleri yer almaktadır. Eisner’in bugüne dek yazdığı kitaplar: Kitapları: Work in Progress, Working Together ve Camp.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir