WhatsApp’daki durum iletisi kocayı yaktı

Kayınpederinin savcı olması nedeniyle eşinden boşanamadığını iddia eden mühendis Turgut Y.’nin cep telefonundaki ‘WhatsApp’ uygulamasında durum iletisi olarak yazdığı sözler başına dert oldu. Turgut Y.’nin ileti olarak “Sus kız o..pu’ sözünü kendisi için yazdığını iddia eden eşi Seçil Y. bu sözlere dava açtı.

MAKİNE mühendisi Turgut Y. 2 yıl önce meslektaşı Seçil Y. ile evlendi. Ancak ikilinin mutlulukları 9 ay sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle bozulunca Turgut Y., boşanma davası açtı. Aylarca duruşma tarihi vermeyen mahkeme Turgut Y. hakkında uzaklaştırma kararı verdi. Karar mayısta kaldırıldı.

Çiftin aralarında bir dava daha açıldı. Turgut Y. telefonunda bulunan WhatsApp iletişim programındaki durum iletisine “Sus kız o..pu” yazınca eşi Seçil Y. savcılığa suç duyurusunda bulundu. Seçil Y. şikâyet dilekçesinde ayrıca eşinin kendisine sürekli hakaret içeren sözler sarf ettiğini ve evinin su sayacını söktüğü iddiasında bulundu.

Hürriyet’in haberine göre, Cumhuriyet savcısı, Turgut Y. hakkında “Mala zarar verme” suçundan 3 yıl, “Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma” suçundan 1 yıl, zincirleme hakaret suçundan da 3.5 yıla kadar toplam 7.5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Turgut Y.’nin avukatı müvekkilinin bu konuda ifadesinin alınmadan dava açıldığını, whatsApp iletisinin başka bir olaya ait olduğunu ancak karşı tarafın üstüne alındığını, su sayacının ise faturası ödenmediği gerekçesiyle İSKİ tarafından söküldüğünü belirtti. Dava önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir