Windows 8’e ‘Başlat’ menüsü gelebilir

 

Gelen şikayetler Microsoft’un, Windows 8 işletim sistemini piyasaya sürmesinden yalnızca altı ay sonra yazılımda da bazı değişiklikler yapılacağını açıklamasına neden oldu.

Microsoft’un Windows 8 işletim sistemini piyasaya sürmesinin üzerinden sadece altı ay geçmesine rağmen, şirket sil baştan başlamak zorunda kaldı.

Yazılım devi, Windows 8 işletim sisteminin eksiklikleri konusunda alışılmadık şekilde samimi bir açıklama yaparak, satış stratejisinin yanında kullanıcılardan gelen şikayetler doğrultusunda yazılımda da bazı değişiklikler yapıldığını ve şu an için “Windows Blue” ismi verilen bir güncellemenin yolda olduğunu doğruladı.

Microsoft Windows bölümü Başkan Yardımcısı Tami Reller geçen hafta verdiği bir röportajda, “Dünya hızla değişiyor ve açık konuşmak gerekirse ilk sürümden biz de aradığımızı bulamadık,” dedi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Reller, Microsoft’un gelecek haftalarda ürünle ilgili daha fazla detay vereceğini belirtirken, bazı yeni özellikler getirileceğini ve bunun yanı sıra, Windows 8’in kullanımının kafa karıştırıcı olduğundan yakınan kullanıcıların şikayetlerine de çözüm sağlanacağını ifade etti.

Bunun yanında analistler, Windows 8 kullanıcılarının en hoşuna gitmeyen özelliklerden bazılarına dikkat çekerek Microsoft’un bunlarda değişikliğe gidebileceğini söyledi. Alışıldık Microsoft “Başlat” menüsünün kaldırılması ve akıllı telefon ekranına benzer şekilde renkli döşeme sıralarından oluşan yeni bir tür ekran bu hiç sevilmeyen özellikler arasında.

Bazı analistler ise Microsoft’un, Windows 8’in elden geçmesi gerektiğini kabul etmekte bu kadar gecikmiş olmasını eleştiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir