Xbox One 1 yıl rötarla Türkiye’de olacak

Microsoft, ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında Xbox One’ın bu yıl Türkiye dahil 29 ülkede satışa sunulacağını açıkladı.

Konsolun Türkiye’de satışa sunulacağı tarih 5 Eylül olarak belirlendi. Xbox One, geçtiğimiz yıl Eylül ayında 13 ülkede satışa sunulmuştu. Ürün çıkışından 1 yılı aşkın bir süre geçtikten sonra Türkiye’ye ancak gelebiliyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Baykurt, Xbox One’ın 1 yıl gecikmeyle ülkemize gelebiliyor olması sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Oyun konsolunun ötesine geçerek kapsamlı ev eğlencesinin merkezinde yer alacak bu ürünü Türkiye’deki tüketicilerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Microsoft, E3 Fuarı’nda Xbox platformuna yönelik yeni oyunları da tanıttı. Bu oyunlar arasında, “Halo: The Master Chief Collection”, “Sunset Overdrive”, “Forza Horizon 2”, “Fable Legends”, “Dance Central Spotlight”, “Assassin’s Creed Unity”, “Call of Duty: Advanced Warfare”, “Evolve”, “Rise of the Tomb Raider” ve “INSIDE” yer alıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir