Yahoo, ziyaretçi sayısında Google’ı geride bıraktı

Yahoo, Marissa Mayer transferinin meyvelerini topluyor. Mayer, 13 yıl boyunca Google’da çalıştıktan sonra Yahoo’da işe başlayarak güç kaybeden internet platformunu tekrar zirveye çıkardı. Mayer, 17 Temmuz 2012’den itibaren Yahoo!’nun CEO’su.

Dijital analiz sitesi comScore’un aylık raporuna göre Yahoo geçen ay ABD’de en çok tekil ziyaretçi çeken site oldu ve Google’ı geride bıraktı.

Temmuz ayında ABD’nin en çok tekil ziyaretçi çeken sitesi Yahoo oldu. 197 milyon kişiyle birinci sırada olan Yahoo’yu 192 milyon kişi ile Google takip etti.

comScore’den bir yetkilinin açıklamasına göre Yahoo Mayıs 2011’den bu yana hiç liste başı olmamıştı. Yetkililer bu sıralama değişikliğinin Yahoo’nun yakın zamanda satın aldığı fotoğraf sitesi Tumblr etkisinin olduğunu söylüyor.

CNBCe’nin haberine göre, internet dünyası uzmanları, Yahoo’nun ziyaretçi sayısına Tumblr’ın ziyaretçi sayısının eklenmediğine işaret etti. Listede üçüncü sırada Microsoft, dördüncü ve beşinci sırada Facebook ile AOL (American OnLine) yer alıyor.

Her ne kadar geçen ay daha fazla ziyaretçi çekmiş olsa da Yahoo’nun arama motoru pazarındaki payı Microsoft ile birlikte yüzde 30 seviyesinde. Google ise pazarın neredeyse tamamına hakim.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir