Yemeksepeti’ne CTO olarak Bülent Akar atandı

Yurtdışındaki yatırımlarına hız veren Yemeksepeti ekibine CTO (Chief Technology Officer) olarak Bülent Akar atandı. Teknoloji dünyasının yanı sıra yönetim alanında da güçlü bir isim olarak öne çıkan Akar, Yemeksepeti’nin diğer markaları olan Foodonclick.com, Lokum.com, Papyon.com ve irmik.com’un da teknolojik altyapı ve yeterliliğiyle ilgilenecek. Yemeksepeti’nin bundan sonraki büyüme vizyonunda etkili rol oynayacak olan Bülent Akar, uluslararası büyüme sürecinde getireceği teknolojik çözümler ve iş yönetimi anlayışıyla Yemeksepeti’nin yurtdışındaki rekabet gücünü arttıracak.

Kuruluşundan bu yana CTO’luk görevini üstlenen, Yemeksepeti’ni Türkiye ve uluslararası alanda öncü bir teknoloji firması haline getiren altyapıda imzası bulunan Kurucu Ortak’lardan Melih Ödemiş ise Yemeksepeti’ndeki Yönetim Kurulu Üyeliğine devam edecek.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Bülent Akar’ın Yemeksepeti ekibine dahil olmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yemeksepeti’nde artık farklı bir dönem başladı. Önümüzdeki 3-4 senelik vizyonumuz oldukça uluslararası odaklı. Yeni pazarlara açılma ve büyüme anlamında CTO olarak Bülent Akar’ın da bizimle aynı heyecanı paylaşıyor olması bizim için çok önemliydi. Yemeksepeti’nin Türkiye’de elde ettiği başarıları uluslararası tarafta da tekrarlayacağı bu dönemde Bülent Akar’ın bize çok şey katacağından eminiz.”

Yemeksepeti’nin bir teknoloji firması olduğunun altını çizen Bülent Akar; “Yemeksepeti gibi uluslararası alanda hızla büyümeye devam eden bir firmanın global bir marka olmasına yardımcı olma fikri beni çok heyecanlandırıyor. Yemeksepeti ve diğer projelerinin iş birimleriyle uyumlu çalışması, teknolojiyi üretmeye ve uygulamaya devam etmesi için güzel adımlar atacağımıza eminim” dedi.

Teknolojinin tüm alanlarında 17 yılı aşkın deneyimi bulunan Bülent Akar, 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Amerika’da Elektrik, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği alanında Yüksek Lisans’ını tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimi aldı. Gitti Gidiyor ailesinde Teknoloji ve Ürün Direktörü görevini üstlenerek; Gitti Gidiyor’un yanı sıra cimri.com, uzmantv, timsah.com, istanbul.net, markapon.com, indirdik.com, ipara.com gibi markaların teknolojik altyapı ve operasyon bölümlerine katkıda bulunan Bülent Akar, şu anda Yemeksepeti’nde CTO olarak görev yapıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir