‘Yıldız Savaşları’ hayranlarına müjde

Disney film şirketi, 2015 yılından itibaren her yıl yeni bir “Yıldız Savaşları” filminin gösterime sokulacağını açıkladı. Las Vegas’taki yıllık sinemacılar kongresi CinemaCon’da söz alan Walt Disney şirketi başkanı Alan Horn, dönüşümlü olarak yeni ‘Yıldız Savaşları” filmleriyle, bu evrendeki tiplemeleri esas alan yapımların gösterime sokulacağını bildirdi.

“Uzay Yolu” filminin yönetmeni JJ Abrams, yeni diziye, Michael Arndt’ın senaryosuna dayalı “7. Bölüm”le başlayacak. “Yıldız Savaşları”nın yaratıcısı George Lucas, film şirketi Lucasfilm’i geçen yıl 4,05 milyar dolara Disney’e satmıştı.

Geçen Şubat’ta da, Disney, hazırlanan yeni üçlemenin yanı sıra “Yıldız Savaşları”nda yer alan tiplemeler etrafında örülü bir dizi filmin planlanlandığını açıklamıştı.

İlk tiplemeye dayalı filmin Jedi ustası Yoda’yı konu alacağı söyleniyor. Bu filmlerin senaryolarını Lawrence Kasdan ve Simon Kinberg yazacak. “Yıldız Savaşları” hayranlarının Disney’den gelen açıklamaya tepkileri farklı farklı oldu. Bir Twitter kullanıcısı, “gülünç” diye tepki gösterirken, bir diğeri “her yıl yeni bir Yıldız Savaşları mı? Çocuklarım bu işe bayıldı!” dedi.

BBC’nin haberine göre, Forbes dergisine yazan Carol Pinchefsky, “Twitter dünyası ortalıkta bir Yıldız Savaşları yığılması olacağından, Disney ne kadar hızla üretirse filmerin art arda zorla sinema piyasasına dayatılacağından kaygılı.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir