Yılın teknoloji adamı Kaspersky Lab’den çıktı

Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss ve yakın zamanda Red October ve MiniDuke’ün keşfinde çalışan Kaspersky Lab ekibi başkanı Costin Raiu, “V3 Technology Awards 2013”te ‘Yılın Teknoloji Adamı’ seçildi.

Dünyanın uç nokta koruma çözümleri lider şirketi Kaspersky Lab, sektörün en prestijli ödüllerinden “V3 Technology Awards 2013”te yine büyük başarılara imza attı. ‘Kaspersky Endpoint Security for Business’ (KESB), ‘En İyi Kurumsal Güvenlik Ürünü’ başlığında ödül kazanırken, Kaspersky Lab’in Global Araştırma ve Çözümleme Ekibi (GReAT) Başkanı Costin Raiu da ‘Yılın Teknoloji Adamı’ seçildi.

Kazandığı prestijli ödüllerle, dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcı için dijital dünyayı daha güvenli bir yere dönüştüren ve böylece sektör lideri olduğunu kanıtlayan Kaspersky Lab, 16 yıldan uzun süredir, giderek daha çok karmaşıklaşan siber tehditlerle mücadeleye devam ediyor.

Kaspersky Lab İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Kirill Slavin konuyla ilgili ; “Zararlı yazılımlarla ilgili keşif ve araştırmalarımızın tümü, çevrimiçi dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeyi hedefliyor. V3 okurlarının Kaspersky Lab ekibinin sıkı çalışmasını takdir ettiğini görmek son derece memnuniyet verici” diyor. “Çok başarılı bir yıl geçirdik ve bu büyük başarıları sürdürmeyi hedefliyoruz” diyen Slavin, “Sanal gerçekliğin, tüketiciler için olduğu kadar kurumlar için de daha güvenli bir yer olmasını sağlayana kadar çalışmalarımız devam edecek” diye ekliyor.

RED OCTOBER’I BULAN EKİBİN BAŞINDA

V3 okurları tarafından “Yılın Teknoloji Adamı” seçilen Costin Raiu, dünyanın en gelişmiş siber tehditlerinden bazılarını algılayan, analiz eden ve rehberlik sağlayan Kaspersky Lab’in Global Araştırma ve Çözümleme Ekibi’nin (GReAT) başkanlığını yürütüyor.

Gelişmiş tehditler ve üst düzey zararlı yazılım saldırılarının analizinde uzman olan Raiu, Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss ve yakın zamanda Red October ve MiniDuke’ün çalışma tarzını araştıran ekibin de başında yer aldı. Raiu’nun çalışmaları, zararlı web siteleri, güvenlik açıklarından yararlanma amaçlı yazılımlar ve çevrimiçi bankacılık zararlı yazılımlarını kapsıyor.

Şirketin ödül kazanan yeni kurumsal güvenlik çözümü Kaspersky Endpoint Security for Business, kritik şirket verilerinin güvenli ve gizli tutulmasına yardımcı olurken, şirketlerin, tüm uç nokta cihazlarını kontrol etmesine ve korumasına imkan veriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir