Youtube’a ‘korsan yayın’ suçlaması

Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği Grubu (MSG), telif ödemesi alamadığı gerekçesiyle temsilcisi olduğu Türk sanatçılara ait 145 bin klibin Youtube’dan çıkarılmasını istedi.

Aralarında Sezen Aksu, Tarkan, Gripin, Sinan Akçıl, Soner Sarıkabadayı, Kenan Doğulu, Yalın, Gülşen gibi birçok ünlü sanatçıyı temsil eden MSG’den yapılan açıklamada, Youtube’un 2007’den bu yana yayında olmasına rağmen telif ödemediğini açıkladı.

MSG açıklamasında, “Youtube’la müzakereler başlatılmış ancak 1 yıl geçmesine rağmen Youtube’un uzlaşmaz tutumu nedeniyle MSG hukuki yollara başvurmak zorunda kalmıştır. Youtube korsan olarak yayınlarını sürdürmektedir.” denildi.

Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği Grubu ayrıca, Turkcell, TTNET, iTutes, Avea, Fizzy, Deezer ve Spotify’nin telif ödemesi yaptığını ve gelirlerin sanatçılar arasında paylaştırıldığını açıkladı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir