American Airlines, iPad nedeniyle zararda

American Airlines’ın kullandığı bir iPad uygulamasında ortaya çıkan hata nedeniyle şirkete bağlı onlarca uçak gecikme yaptı.

Yaşanan aksaklığa, uçakların pilotları ve yardımcı pilotlarının uçuş planlarını görmelerini sağlayan bir iPad uygulamasındaki hatanın neden olduğu bildirildi.

Şirket, 2013 yılında personelinin, uçuş planları için hayli ağır olan, kağıtlarla dolu çantaları kullanımını engellemek için kokpitlerde kağıt kullanımını sona erdirmişti elektronik sisteme geçmişti.

Şirket bu sayede yıllık 1.2 milyon dolarlık yakıt tasarrufu yaptığını söylemişti. American Airlines ilerleyen saatlerde soruna çözüm bulduğunu açıkladı.

ucak-havacilik-AmericanAirlines

Şirketin bir sözcüsü, “bazı pilotların, iPad’lerine yüklenen uygulamalarla ilgili teknik sorunlar yaşadıklarını, bunun iPad’le ilgili değil, üçüncü taraflarla ilgili olduğunu, bu durumun dün gece ve bu sabah gecikmelere bebeiyet verdiğini” açıkladı.

BBC’nin haberine göre, American Airlines pilotları Boeing’e bağlı alt şirketlerden olan Jeppesen tarafından hazırlanan FliteDeck adlı bir uygulama kullanıyor.

United Airlines, American Airlines gibi pilotların ‘uçuş çantalarını’ iPad ile elektronik sisteme taşıyan şirketlerden.

Delta Havayolları ise Microsoft’un tabletlerine geçiş yapmıştı. British Airways ve Rynair ise bu dönüşüm sürecini başlatmış şirketler arasında.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir