Anker Soundcore Infini Mini

Anker Soundcore Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) incelemesi

Televizyonların dahili hoparlörlerinin ses seviyesi genellikle bizin için yeterli olmaz. Bu nedenle ekstra ses sistemlerine ihtiyaç duyarız.

Bugün inceleyeceğimiz Anker Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) işte tam da bu ihtiyaca cevap veriyor ve televizyonlarınızın ses seviyesini yükseltiyor.

Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanma fırsatı sunan bu ürünü bilgisayarınız, telefonunuz, tablet bilgisayarınız hatta akıllı saatinizle bile kullanabilirsiniz.

Gelin şimdi hep birlikte televizyonumuzun sesinin daha gür çıkmasını sağlayacak Infini Mini soundbarın kutusunu açalım ve satın aldığımızda bizi nelerin beklediğine göz atalım.

Anker Soundcore Infini Mini Soundbar (Ev Sinema Ses Sistemi) incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kutudan neler çıkıyor?

Anker Soundcore Infini Mini soundbarın kutu içeriğine baktığımızda, 18 volt 2.2 amper değerinde adaptör, uzaktan kumanda ve kumanda için pil, ses bağlantısı için optik kablo, RCA kablo girişini 3.5 mm AUX ses girişine dönüştüren bir kablo ve ürünü duvara sabitleme için vidalar çıktığını görüyoruz.

Şık bir aksesuar gibi

Ürün ince ve şık bir tasarıma sahip. İlk bakışta televizyonunuzun yanına konumlandırılacak bir aksesuar gibi duruyor. Infini Mini’nin üst yüzeyi parlak siyah malzemeden tasarlanmış. Ön yüzeyinde hoparlörlerin konumlandırıldığını görüyoruz.

Sağ tarafından fiziksel butonlar bulunan ürünün kaymaması ve bulunduğu yere sağlam basması için kauçuk ayakları da mevcut. Ürünü, televizyonunuzun altına koyarak ya da duvara monte ederek kullanabilirsiniz.

2X20 Watt ses çıkışı veriyor

Infini Mini, 21 inç yani 53,34 cm uzunluğunda ve 1190 gram ağırlığında. 2 kanal 40 Watt ses çıkışı veriyor. Yani üründe 2 adet 20 Waattlık hoparlör mevcut.

Kablolu ve kablosuz bağlantı seçeneği

Ürünü kablosuz olarak bağlamak için Bluetooth özelliğinden yararlanıyoruz. Üründe 10 metre menzile sahip Bluetooth 2.1 + EDR teknolojisi yer alıyor. Kablolu kullanım içinse 3.5 mm girişli AUX ve optik ses girişleri mevcut.

Televizyonumuzdaki RCA girişlerini AUX bağlantısına çeviren kablonun da kutudan çıkıyor olması bu noktada işimizi kolaylaştırıyor. Ürünü optik ses çıkışı aracılığıyla farklı ses kaynaklarına kablolu olarak bağlayabilirsiniz.

Ürünün arkasında ayrıca USB girişli ‘servis’ bağlantısı ve adaptörü bağlamak için güç girişi bulunuyor. Televizyonlar için tasarlanan bu ürünü, bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayarlarınız hatta akıllı saatlerinizle bile kullanabilirsiniz.

Fiziksel buton ve uzaktan kumanda ile kontrol

Ürünle uzaktan kumanda geldiğini başlangıçta söylemiştik. Uzaktan kumanda üzerinden ses müzik ve film modları seçimini yapabilir, ses kaynakları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Film modu izlediğiniz filmin atmosferini güçlendirirken, müzik modu da ses dağılımı daha dengeli olarak gerçekleşiyor. Ayrıca cihazın üzerinde açma-kapama ile ses seviyesini ayarlamak için butonlar da yer alıyor.

Müzik ve film modu bulunuyor

Infini Mini soundbarın müzik ve film olmak üzere iki farklı ses modu bulunuyor. İzlediğiniz içerine göre ses tarzını uzaktan kumanda üzerinden dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ürünün ses seviyesi, normal bir oda içinde televizyon izlemek ya da müzik dinlemek için yeterli. Ancak büyük salonlarda kullanmak için ses seviyesi yetersiz kalabilir.

Infini Mini soundbarın ses kalitesi ve ses dengesini yeterli buldum. Bass seslerde de gayet tatmin edici sonuçlar veriyor. Ancak bu üründen subwoofer seviyesi ses beklemek de gerçekçi olamaz.

Dahili batarya mevcut değil

Üründe batarya bulunmuyor. Bu nedenle süreli prize takılı olarak kullanmanız gerekiyor. Yani ürünü küçük boyutlu görüp, ‘bluetooh’ hoparlörler gibi gittiğim her yere götüreyim derseniz, adaptörü de yanınıza almayı unutmamanız gerekiyor.

Televizyonunuzun ses seviyesini artırmak için uygun fiyatlı bir ürün arayışındaysanız, Infini Mini sizin için alternatifler arasında yer alabilir.

Yeni videolardan haberdar olmak için buraya tıklayarak YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir