Aslanoba Capital’den idemama.com’a yatırım

Son dönemde teknoloji yatırımları ile dikkat çeken Aslanoba Capital, idemama.com’a yatırım kararı aldı. Böylece “crowdsourcing” yönteminin Türkiye’deki öncüsü idemama.com, 1 yıl içerisinde ikinci yatırımını almış oldu.

Tüm dünyada hızla büyüyen “crowdsourcing” ( bir kişiye yaptırılabilecek işin kalabalık bir kitleye yaptırılması) yönteminin Türkiye’deki öncüsü idemama.com, hızlı büyümesini aldığı yatırımlar ile sürdürüyor.
İdemama.com Yönetim Kurulu Başkanı Rahşan Tan, Etohum, ehil.com, düğün.com, buldumbuldum.com gibi alanında başarılı 30’a yakın inernet şirketine yaptığı yatırımlar ile tanınan Aslanoba Capital’in idemama.com’a yatırım kararı aldığını söyledi.

Rahşan Tan, Aslanoba Capital’in idemama.com’a 5 milyon TL şirket değerlemesi üzerinden yatırım yaptığını belirterek, son 6 ayda büyüme hızlarının yüzde 300 arttığını vurguladı. Tan, şöyle devam etti:

“idemama.com, KOBI’ler ile profesyonel tasarımcıları buluşturan bir pazaryeri. Logodan broşüre, ambalajdan web sitesine 42 farklı alanda KOBİ’lere ulaşılabilir fiyata tasarım hizmeti vermek üzere Leslie Kandiyoti Mori ile  2011’de kurduğumuz idemama.com, şimdiye kadar binlerce KOBI’ye hizmet verdi. Aldığımız yatırımlar ile büyüme hızımızı artırarak, tasarım alanında dünyadaki sayılı pazaryerlerinden biri olacağız.”

İdemama.com, Aslanoba Capital’in yanı sıra Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol ve dünyanın 3’üncü büyük oyun şirketi Peak Games’in kurucu ortağı Evren Üçok, Yemeksepeti, Grupanya gibi alanının en başarılı e-ticaret sitelerinin ortağı Cem Sertoğlu, Pronet Güvenlik Sistemleri Kurucusu ve Grupanya yatırımcısı Alp Saul’den 2012 Ekim ayında yatırım almıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir