Baseus Encok W05

Baseus Encok W05 kablosuz kulaklık incelemesi

Baseus Encok W05, True Wireless Stereo (TWS) yani gerçek kablosuz stereo kategorisinde yer alan bir ürün. Kutu içeriğine baktığımızda, bir adet kulaklık taşıma kutusu, şarj kablosu ve kullanma kılavuzu çıktığını görüyoruz.

Baseus Encok W05 kablosuz kulaklık, özel bir taşıma kutusuyla geliyor. Bu kutu, yuvarlak hatlara sahip ve fazla büyük değil. Beyaz mat plastikten yapılan bu kutu, bir çakıl taşı görünümünde. Malzeme kalitesi ise çok iyi.

Taşıma çantası silikon kordonlu

Kulaklıklarınızı şarj etme özelliği bulunan bu kutunun, kolay taşıma için silikon bir kordona sahip olması yaratıcı bir yenilik.

Bu silikon kordondan tutarak taşırken kutunun kapağı açılır diye endişe etmeyin. Taşıma kutusunun kapağı sıkıca kapanıyor ve siz müdahale etmedikçe açılmıyor.

Kulakiçi olarak tasarlanan bu ürünün kutusunda LED’li bir şarj göstergesi ve şarj etmeniz için USB-C bağlantı yuvası bulunuyor.

Ürünün taşıma kutusunu açtığınızda ortada dikine konumlanmış LED’ler ve hemen altında bir buton göreceksiniz. Bu butona basarak, batarya doluluk seviyesini görebiliyorsunuz.

Ayrıca her kulaklığın üzerindeki LED’ler şarj sırasında sizi bilgilendirecek şekilde kırmızı renkte yanıyor.

Malzeme kalitesi yüksek

Kulaklıkların tasarımına geldiğimizde ise beyaz mat plastik malzemeden üretilen kulaklıkların oldukça şık gözüktüğünü söyleyebiliriz. Kulaklıkların her biri sadece 4 gram ağırlığında. Neredeyse kulaklığı taktığınızı bile hissetmiyorsunuz.

Kulaklıklar, açık uçlu bir yapıya ve insan kulağına tam oturan ergonomik tasarıma sahip. Kulak kanalına tam olarak oturan bu kulaklıklar hareket halinde bile kulaktan düşmüyor. Bu açıdan da olumlu bulduğumu söyleyebilirim.

Kayıpsız ve tatmin edici ses deneyimi

Bluetooth 5.0 standardını destekliyor. Bu sayede telefonunuz ya da tabletinizle daha verimli iletişim kuruyor. Bluetooth 5.0 teknolojisi, 24 Mbps’ye kadar veri aktarım hızı sunuyor ve 10 metrelik kapsama alanı içerisinde kesintisiz müzik dinlemenizi sağlıyor.

Ürünü akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarımızla eşleştirmek çok kolay. Öncelikle kulaklığımızı açıyoruz. Ardından kulaklığı eşleştirmek istediğimiz cihazımızın bluetooth ayarlarına giriyoruz. Burada Baseus Encok W05 adını görüyoruz. Cihaz adına tıkladığımızda hemen eşleştirme gerçekleşiyor.

SBC/AAC yüksek kaliteli kod çözme teknolojilerine sahip olan ve 10 mm sürücüleri bulunan ürün, kayıpsız ve tatmin edici ses deneyimi sunuyor. Derin bas ve yüksek tiz sesleri gayet iyi kalitede alabiliyorsunuz. Ses dağılımı da gayet dengeli.

Kulaktan çıkarınca müzik duruyor

Üründe kapasitif kulak içi takma algılama özelliği var. Kulaklığı çıkardığınızda müzik otomatik olarak duruyor. Kulaklığı taktığınızda kaldığı yerden devam ediyor.

Sol kulaklığa iki kez dokunduğunuzda Siri veya Google Asistan devreye giriyor. Sağ kulaklığa iki kez dokunduğunuzda müziği durdurma ve yeniden oynatma fonksiyonu çalışıyor.

Sağ kulaklığa 1.5 saniye sürekli dokunduğunuzda bir sonraki müziğe atlıyor. Sol kulaklığa 1.5 saniye sürekli dokunduğunuzda ise bir önceki müziğe geçiyor.

Telefon görüşme performansı iyi

Telefon görüşmelerinde gelen çağrıyı cevaplamak veya sonlandırmak için sağ veya kulaklığa iki kez dokunmak yeterli. Çağrıyı reddetmek içinse sağ veya sol kulaklığa uzun süre dokunabilirsiniz.

Üründe telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmeniz için dahili mikrofon mevcut. Telefon görüşmeleri sırasındaki mikrofon performansı gayet yeterli.

Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu. Aynı zamanda bu iki platformda bulunan Google Asistan ve Siri Asistan’ı destekliyor.

Suya ve toza karşı dirençli

IP55 sınıfı sertifikaya sahip olan bu kulaklık, su ve toza karşı dirençli. Bu nedenle kötü hava koşullarında bile gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kulaklık taşıma çantasında 400 mAh, her bir kulaklıkta ise 30 mAh pil bulunuyor. USB-C kablo ile kulaklık taşıma çantası yaklaşık 1,5 saatte şarj oluyor.

Kulaklıkları kullanmadığınız zamanlarda taşıma çantasına koyduğunuzda otomatik şarj oluyor. Ürün tek şarjla 4 saat müzik dinleme süresine sahip.

Taşıma çantasıyla şarj ederek toplamda müzik dinleme süresi 30 saati bulabiliyor. Bekleme süresi yaklaşık 300 saat.

Kablosuz şarj destekli

Ürünün kutusu kablosuz şarjı da destekliyor. Kablosuz şarj adaptörünüz varsa, kablo kullanmadan da şarj edebilirsiniz. Kablosuz şarj yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor.

Büyük ilgi gören Baseus ürünleri, Türkiye’de Hakman Elektronik tarafından satışa sunuluyor. Baseus Encok W05 kablosuz kulaklığın siyah, beyaz, mavi ve yeşil olmak üzere dört farklı renk seçeneği mevcut. Ürünün fiyatı 500 TL’nin altında seyrediyor. Fiyat karşılaştırma sitelerine bakarak daha iyi fiyatlar bulabilirsiniz.

Eğer günlük kullanım için kablosuz kulaklık satın almayı düşünüyorsanız, yüksek kalitede ses veren ve 30 saate kadar pil ömrü sunan Encok W05’e göz atmanızı öneririm.

Baseus Encok W05 kablosuz kulaklık incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yeni videolardan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: http://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdede
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir