BlackBerry’nizin pil ömrünü uzatın

BlackBerry, BlackBerry akıllı telefonların pil ömrünü uzatacak yeni bir uygulamayı duyurdu. Application Resource Monitor Uygulaması (ARM) kullanıcıyı, pil ömrünü tüketen işlevsiz uygulamalara karşı uyarıyor ve onları otomatik olarak kapatıyor. Kullanıcılar, yalnızca çalışır durumda olan ama kullanılmayan ya da cihaz kullanılmazken arka planda duran uygulamalara karşı uyarı veren bu özelliği isterlerse yok sayabiliyor, kapatabiliyor ya da uyarıya yol açan uygulamayı güvenilir uygulama listesine ekleyerek ARM’nin ileride uygulamaya karşı uyarı vermesini önleyebiliyor.

ARM uygulaması, pil ile belleğin en elverişli şekilde kullanımını sağlayan Pil Tasarruf Modu (Battery Saving Mode) ve Uygulama Yöneticisi (Application Manager) uygulamalarını da içeren ve BlackBerry 7.1’e sahip cihazlarda kullanılabilen bu uygulama ailesinin en son üyesi.

Pil Tasarrruf Modu, arka aydınlatma parlaklığını %20 seviyesine getirme, arka aydınlatmanın kapanma süresini 20 saniyeye kısaltma, arka aydınlatmayı otomatik kısma, Mobil Erişim Alanı otomatik kapanma zamanlayıcısı ayarını düşürme gibi işlemler ile pilin ömrünü zahmetsizce uzatıyor.

Uygulama Yöneticisi ise, kullanılabilir uygulama belleği azaldığında kullanıcıyı uyarmanın yanı sıra kullanılmayan dil seçeneklerinin ve uygulamaların kaldırılmasını öneriyor.

Application Resource Monitor özelliği bugün itibariyle BlackBerry App World’de BlackBerry 7.1 kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

Application Resource Monitor Uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için; http://helpblog.blackberry.com/2012/08/introducing-application-resource-monitor-in-blackberry-7-1/

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir