celly bh stereo

Celly BH Stereo boyun askılı kablosuz kulaklık incelemesi

Celly BH Stereo, boyun askılı yapısıyla, günlük kullanım ve hafif sporlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir kulaklık.

Celly, İtalyan markası ve ürünleri Türkiye’de Bilkom tarafından dağıtılıyor. Kutu üzerinde Celly ürünlerinin İtalya’nın Milano kentinde tasarlandığı vurgulanıyor. Milano zaten dünyada tasarım denilince ilk akla gelen şehirlerden biri ve bu açıdan başlı başına bir marka şehir.

Dolaşmayı önleyici kabloyla geliyor

Boyun askılı olması nedeniyle kolaylıkla taşınan ürün, kullanmak istediğinizde hemen elinizin altında hazır bekliyor. Üründe dolaşmayı önleyici kablo kullanılmış olması da faydalı.

Böylece kabloyu sararken düğümlenme endişesi taşımıyorsunuz. Ayrıca kulaklıkların mıknatıslı olması, kullanmadığınız anlarda taşımayı kolaylaştırıyor. Kulaklıkları metalik alüminyumdan üretilen ürünün ağırlığı ise sadece 20 gram.

Celly BH Stereo boyun askılı kablosuz kulaklık incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz!

Beş farklı renk seçeneği

Celly BH Stereo kulaklığın siyah, beyaz, lacivert, pembe ve petrol yeşili olmak üzere beş farklı renk seçeneği mevcut.

Bluetooth 4.2 destekli

Ürün hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu. Kulak içi kullanım için tasarlanan ürün, Bluetooth 4.2 teknolojisiyle akıllı telefonumuzla eşleştiriliyor.

Celly BH STEREO, aynı anda iki cihazla birden eşleştirilebiliyor. Dilediğinizde hangi cihazınızla birlikte kullanmak isterseniz tekrar tekrar eşleştirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Ürün, 10 metrelik alanda sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Bu da, akıllı telefonunuzu masanızda bırakıp mutfağa su almaya giderken ses kesintisi yaşamayacağınız anlamına geliyor.

Eşleştirmek çok kolay

Ürünü akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarımızla eşleştirmek çok kolay. Öncelikle kulaklığımızı açıyoruz. Ardından kulaklığı eşleştirmek istediğimiz cihazımızın bluetooth ayarlarına giriyoruz. Burada Celly BH Stereo’nun adını görüyoruz. Cihaz adına tıkladığımızda hemen eşleştirme gerçekleşiyor.

Kumanda üzerinden kontrol

Müzik dinlemek ve gelen telefon çağrılarına cevap vermek için oldukça kullanışlı olan üründe dahili bir mikrofon mevcut. Bu sayede kablo üzerindeki kumandadan gelen çağrıları cevaplayabilir, beklemeye alabilir ya da sonlandırabilirsiniz.

Celly boyun askılı bluetooth kulaklığın kumandası üzerinden ses seviyesini artırabilir ve azaltabilir, parçalar arasında ileri geri seçim yapabilirsiniz.

10 mm. sürücüler kullanılmış

Metal bir kasaya konumlandırılmış olan ürünün kulaklıklarında 10 mm. sürücüler kullanılmış. Bu da ses kalitesi açısından ürünü daha da güçlendirmiş durumda. Ancak ses kalitesi açısından beklentinizi çok da yüksek tutmamanızda yarar var. Üründe aktif gürültü engelleme özelliği mevcut değil.

Suya dayanıklı değil

Celly BH Stereo kablosuz kulaklığın suya dayanıklılıkla ilgili herhangi bir sertifikası bulunmuyor. Bu nedenle aşırı yağışlı havalarda veya aşırı terleme durumlarında zarar görebileceğine dikkat ederek kullanmanızı öneririm.

5 saate kadar pil ömrü

Celly BHS TEREO kablosuz kulaklık, Micro USB kablo ile şarj edilebiliyor. Yeni nesil USB-C olsa daha iyi olabilirdi ancak bu fiyat seviyesi yani ekonomik bir üründe bunu aramak çok da anlamlı değil. Ürün tek şarjla 5 saat kullanım ömrü vadediyor. Bekleme süresi 10 gün olan ürünün şarj edilme süresi ise yaklaşık olarak 2 saat.

Günlük kullanım ve spor için ideal

Üründe hızlı şarj desteği bulunmuyor. Bu nedenle şarj etmek için ürüne fazla ihtiyaç duymayacağını anları tercih etmekte yarar var. Müzik dinleme için 4, telefon görüşmeleri içinse 5 saatlik pil ömrü olduğunu belirtilmiş.

Eğer günlük kullanım ve spor için ekonomik bir kablosuz kulaklık seçeneği arıyorsanız, Celly’nin bu ürününe göz atmanızı öneririm.
Eğer bu videoyu yararlı bulduysanız beğenmeyi, buradan kanalıma abone olmayı unutmayın.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir