Facebook’tan oyun atağı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, oyun şirketi Zynga ile yaptığı işbirliğinin şartlarını gevşetti. Facebook ileride kendi oyunlarını geliştirebilecek.

Facebook, bundan böyle kendi oyunlarını kendisi programlayabilecek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na iletilen belgelere göre, Facebook sosyal medya oyun şirketi Zynga ile yaptığı işbirliği anlaşmasının şartlarını gevşetti.

Anlaşma çerçevesinde Zynga’nın da Nisan 2013’ten itibaren Facebook reklamlarını yayınlama ya da ağın ödeme sistemlerini kullanma zorunluluğu ortadan kalkacak.

Ancak aralarında “Farmville” ve MafiaWars” gibi birçok favori oyunları yazan Zynga şirketi bugünlerde zor günler geçiriyor.

Oyun sağlayıcısının hisseleri halka arz edildiği 2011 yılının sonundan bugüne kadar yüzde 75’ten fazla değer kaybetti. Deutsche Welle’nin haberine göre, son aylarda şirketten ayrılan birçok üst düzey yöneticiden bazılarının Facebook’a geçtiği belirtiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir