Google, fotoğraflarımızı reklamlarda kullanacak

Google, servislerinde hesabı olan kullanıcıları etkileyecek politika değişikliğine gideceğini açıkladı. 11 Kasım’dan itibaren kullanıcıların resim ve isimleri reklam amacıyla kullanılacak.

Yeni herhangi bir ürün için “Beğendim” butonuna tıkladıysanız, yorum yazdıysanız veya üreticinin sayfasına abone olduysanız, bir süre sonra resminizi reklamda veya herhangi bir ürünü tavsiye edenler listesinde göreceksiniz.

Google, “Sizlere ve arkadaşlarınızla yakınlarınıza en faydalı bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Tanıdık kişilerin tavsiyeleri çok önemli oluyor, bu neden tanıdıklarınız, arkadaşlarını ve yakınlarınız, profilinizdeki resim ve isminiz dışında +1 eklediğiniz yorumlar ve ilanlarınız gibi içeriği de görebilir.” diye açıkladı.

Sevdiğiniz bir restoran için “beğendim” butonuna bastıysanız, bu kurumun Google servislerindeki reklamlarında profilinizden resim kullanılabilir.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Google, kullanıcılara bu tür reklamlara katılmayı reddetme olanağını da sağlıyor. Bunun için hesap sahibinin yorumlarına ve etkinliklerine erişimi sınırlandırması yeterli. Ayrıca 18 yaş altı kullanıcıların profilleri reklam amacıyla kullanılmayacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir