instagram

Instagram Şifre Değiştirme ve Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifremi unuttum diyenler için instagram şifre değiştirme ve instagram şifre yenileme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Instagram şifresini, uygulama üzerinden değiştirip yenileyebileceğiniz gibi aynı işlemi instagram şifre yenileme sayfası üzerinden de yapabilirsiniz.

Instagram şifresini unutmak çoğumuzun başına sıklıkla gelmektedir. Günümüzde birçok sosyal medya hesabı ve mail adresimiz olduğu için şifreler bazen unutulabiliyor. Tabi instagram gibi popüler uygulamalar bu tür durumlar için şifre yenileme, şifre değiştirme, şifre sıfırlama, şifre hatırlatma gibi çözüm yolları sunmaktadır. Şimdi gelin instagram şifre değiştirme ve unutulan instagram şifresini yenileme işlemlerini anlatalım.

Instagram Şifre Değiştirme

Instagram şifresini biliyorsanız ancak tedirginlikleriniz varsa veya daha güvenli bir şifre oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları yaparak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Güvenlik seçeneğini seçin.
  • Şifre seçeneğini seçin.
  • Mevcut şifrenizi girin ve yeni şifrenizi girerek Kaydet butonuna dokunun.

Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifrenizi unuttuysanız, instagram şifre yenileme linki üzerinden instagram şifre yenilme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey instagram’a kayıtlı mail adresinizi veya telefon numaranızı bilmektir. Aşağıdaki adımları izleyerek instagram şifre yenilme işlemini yapabilirsiniz.

instagram-sifre-yenileme-teloji

  • Instagram şifresini unutanlar yandaki instagram şifre değiştirme linki üzerinden instagram şifre yenileme işlemini hem telefondan hem de bilgisayardan yapabilirler.
  • Açılan ekrandaki kutucuğa kullanıcı adı, e-posta veya telefon numaranızı yazın ve Giriş Bağlantısı Gönder butonuna tıklayın.
  • Eğer kullanıcı adı veya e-posta adresi girdiyseniz, mail adresinize instagram şifre yenileme linki gönderilecektir. Eğer telefon numarası girdiyseniz, telefonunuza sms ile kod gönderilecektir.
  • İlgili bağlantıları takip ederek yeni instagram şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Kaynak: https://teloji.com/instagram-sifre-yenileme-instagram-sifremi-unuttum-sifre-degistirme/

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir