Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazı

İster duvara ister tavana yansıt | Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazı incelemesi

Acer firmasının C250i model taşınabilir LED projeksiyon cihazını inceledim. Öncelikle Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazının kutusuna göz atalım.

Ürünün kutusundan projektör, adaptör, uzaktan kumanda ve taşıma çantası çıkıyor. Bu projektörün ağırlığı 775 gram. Dolayısıyla çantanızda taşıyarak her yere götürebilirsiniz.

Sinema keyfi hep yanında

Acer’ın bu projeksiyon cihazı başlangıçta da belirttiğim gibi, taşınabilir bir ürün. Kullanım alanı ise daha çok yanlarında projeksiyon cihazlarını her daim bulundurmak isteyenler olarak açıklanabilir. Tatile, yazlığa ya da kampa giderken yanınızda götürmek için ideal.

Ayrıca öğretmenler, öğrenciler ya da sunum cihazlarını yanında taşımak isteyen iş profesyonelleri için de tercih edilebilir. Kablosuz görüntü aktarabiliyor olması da ürünü öne çıkaran unsurlardan biri.

Tasarımı çok özel

Yatay ve dikine konumlandırmaya imkân verecek şekilde silindir biçiminde tasarlanan bu ürün, tripoda ihtiyaç duymadan istenilen pozisyonda sabitlenebiliyor.

Bunu da dilimli tasarımı sayesinde gerçekleştiriyor. Dilerseniz ürünü tripodla da kullanabiliyorsunuz. Hem altta hem de yanda iki adet tripod bağlantı yuvası mevcut.

1920×1080 piksel görüntü

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda 300 ANSI lümen gücüne sahip, 1920×1080 piksel görüntü sunan bir LED projeksiyon cihazıyla karşı karşıyayız.

Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazı, duvara ya da tavana yansıtıldığında 100 inçlik görüntü verebiliyor ki bu taşınabilir bir cihaz için iyi bir sonuç. Bu projektörün görüntü formatı 16:9. Aynı zamanda 4:3 görüntüleri de destekliyor.

Kontrast oranı 5,000:1 olan ürünün lambası için firma, 20.000 saat kullanım ömrü vadediyor. Ekonomik modda ise ampul ömrü 20000 saat olarak öngörülmüş.

Yatay ve dikey kullanma avantajı

Bu projektörün en önemli özellikleri, yatay ve dikey olarak yansıttığınız içeriğe göre otomatik dönmesi ve sizi hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmaması. Üründe otomatik kenar düzeltme özelliği mevcut. Bu sayede ekrandaki içeriklerin her açıdan düzgün görünmesi mümkün oluyor.

Film izlerken yatay olan ekran, örneğin akıllı telefonunuzdan dikey bir video oynattığınızda otomatik olarak sorunsuz görüntü sunuyor.

Akıllı telefonunuzdaki fotoğrafları, sosyal medya uygulamalarını ya da video konferans görüşmelerinizi kablosuz olarak duvara yansıtabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Diablo IV 28 Mart tarihinde Xbox Game Pass'e geliyor

Her açından net görüntü

Yansıttığınız görüntü 360 derece her açıdan net olarak görüntüleniyor. Projektörü izleyen herkes eşit şekilde izleme deneyimi yaşayabiliyor. 24-bit 16,7 milyon renk desteği bulunan üründe optik yakınlaştırma da mevcut.

Merceğin hemen üstünde görüntü netleme ayarı var. Görüntüyü duvara ya da herhangi bir zemine yansıttıktan sonra kısa sürede netliği sağlayabiliyorsunuz. Bu projektörün minimum gösterim uzaklığı 80 santim, maksimum gösterim uzaklığı ise 2,70 santim.

Ürünün açma-kapama butonu üst tarafta. Ayrıca menüde gezinmek ve farklı işlevler için üstteki (+) ve (–) ile ENTER tuşunu kullanabiliyorsunuz.

ENTER tuşu ürünü bluetooth hoparlör olarak kullanmak için de kullanılıyor. Cihazın üst bölümünde ayrıca kablosuz bağlantı kiti bulunuyor.

Desteklediği cihaz ve girişler

Android, iOS, MacOS, Windows platformundaki cihazlarla bağlantı kurabilen cihazda, MicroSD, USB-A, USB-C, HDMI ile kablosuz ağlara bağlantı özelliği bulunuyor.

Ürünün en önemli özelliği kablosuz görüntü aktarımını desteklemesi. Bu sayede herhangi bir uygulama ya da kabloya ihtiyaç duymadan hemen izlemeye geçebiliyorsunuz.

Kablosuz görüntü aktarımı

Örneğin benim şu an kullandığım Samsung Galaxy S9 Plus telefonda Smart View özelliğini kullanarak sorunsuz görüntü aktarmayı başardım.

Akıllı telefonlarınızdan, bilgisayarlarınızdan, HDMI çıkışı veren medya oynatıcılarınızdan ve USB bağlantılı disklerinizden görüntü oynatabilirsiniz.

Gerektiğinde USB-C bağlantısından telefonunuzdaki filmleri projektörden izlerken bir yandan da telefonunuzu şarj edebiliyor.

Acer TrueHarmony ses kalitesi

Bu projektörde 5 Watt mono hoparlör bulunuyor. Bu hoparlör, film izlerken gayet tatmin edici seviyede ses çıkışı veriyor.

Üründe ayrıca 3.4 mm kulaklık girişi mevcut. Buradan harici hoparlör de bağlayabilirsiniz. Ürünü Bluetooth hoparlör olarak da kullanabilirsiniz.

Üründeki Bluetooth hoparlör, Acer TrueHarmony teknolojili. Bu teknoloji sayesinde film izlerken ya da müzik dinlerken daha gerçekçi sesler elde edilebiliyor.

30 Watt güç tüketen projeksiyon cihazında 9000 mAh kapasiteli Lityum İyon batarya bulunuyor. Bu batarya tek şarjla 5 saat kullanım ömrü sunuyor.

Sonuç olarak…

Hemen hemen tüm giriş yöntemlerini ve cihazları desteklemesi, kablolu ve kablosuz olarak görüntülü aktarması nedeniyle oldukça başarılı bir cihaz. Kablosuz görüntü aktarabilen taşınabilir projeksiyon cihazı satın almayı düşünenlere şiddetle Acer’ın bu ürününü tavsiye edebilirim.

Acer C250i taşınabilir LED projeksiyon cihazı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazıyı Oylayın

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan “İnternet” ile Liz Yayınları tarafından yayımlanan “Teknoloji ve Hayat” adlı kitapların yazarı. Sürekli Basın Kartı sahibi. Bilişim Medyası Derneği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir