Kingston Canvas Select Plus microSD kart

Kingston Canvas Select Plus microSD kart incelemesi

Kullandığınız akıllı telefonun kapasitesi yetersiz geliyorsa, en pratik çözüm bellek kartlarıyla desteklemektir. Bu yazıda akıllı telefon ve kameralarda kullanılabilecek Kingston Canvas Select Plus ailesi microSD kartlarını inceliyorum.

Akıllı telefon ve kameralar için bellek kapasitesini ve veri aktarım hızını artırmak önemli bir ihtiyaç. Kingston tarafından satışa sunulan Canvas Select Plus ailesi microSD ve SD kartlar bu amaca hizmet eden iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Canvas Select Plus ailesi ürünleriyle bu yazıda konumuz olan Kingston Digital, Kingston Technology Company’nin flaş bellek iştiraki. Şirket kendi alanında önde gelen firmalardan biri.

Class 10 destekli ve saniyede 100MB’a kadar transfer

Yeni Canvas Select Plus microSD ve SD kart serisi, 16 GB’tan 512 GB’a kadar farklı seçeneklerle temin edilebiliyor. Bu ürün serisi Class 10 destekli. Bu sayede akıllı telefon ve kameralardan saniyede 100MB’a kadar veri transferi yapabiliyor.

Günümüzde özellikle fotoğraf ve videoların içerik olarak öne çıktığı, bunların farklı ortamlara transferinin gerektiği göz önüne alındığında 100MB/s hızda transfer edebilmek önemli bir avantaj.

Yüksek çözünürlükte video için bellek kartı gerekli

Özellikle kameralarda video kayıt için bellek kartlarının hızlı olması çok önemli. Bu nedenle Class 10 destekli bir bellek kartı tercih etmekte her zaman yarar var.

Yüksek çözünürlükte (örneğin HD ya da 4K) video aktarımı ve düzenlenmesi sırasında Kingston’ın Class 10 destekli Canvas Select Plus bellek kartları ihtiyaç duyduğumuz hızları sağlıyor ve işlemlerde zaman kazandırıyor.

İlginizi çekebilir:  TCL yerli cep üretimine TCL 30 SE modeli ile devam ediyor
Kingston Canvas Select Plus microSD kart
Kingston Canvas Select Plus microSD kartlarla birlikte bir de SD kart adaptörü veriliyor.

Akıllı telefon tarafına baktığımızda ise yetersiz hafızaya sahip telefonlarda içerikleri depolamak kadar uygulamaları daha hızlı çalışması için bellek kartlarından destek alabiliyor olmamız büyük avantaj.

Android cihazlarla uyumlu olan Kingston Canvas Select Plus microSD kartları A1 sınıfı performans ile geliştirilmiş ve bu sayede akıllı telefonlarda uygulamaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor.

Kingston Canvas Select Plus microSD kartlar, Android cihazlarda kullanım için optimize edilmiş olarak geliyor. Ürünle birlikte bir de SD kart adaptörü veriliyor. Bu sayede SD kart yuvası bulunan cihazlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ömür boyu garanti veriliyor

En zorlu ortamlara ve koşullara karşı dayanıklılığı test edilmiş olan Kingston Canvas kartlarının ömür boyu garantili olarak satışa sunulmuş olması, kullanıcı açısından büyük avantaj.

Son olarak, flaş belleklerde belirtilen depolama alanının bir kısmının formatlama ve diğer işlemler için ayrıldığını ve bu nedenle, veri depolama için mevcut kapasitenin belirtilenden daha az olacağını da belirtmekte yarar var.

Kingston Canvas Select Plus microSD kart
Telefonumda A1 SD Bench adlı uygulamayı kullanarak yaptığım testin sonucu.

Benim inceleme fırsatı bulduğum ürün 64 GB kapasiteli versiyondu. Kingston Canvas Select Plus microSD kartın Class 10 destekli ve teorik olarak 100MB/s hızda transferi yaptığını belirtmiştim.

Ben Samsung Galaxy S9 Plus akıllı telefon kullanıyorum. Telefonumda, A1 SD Bench adlı uygulamayı kullanarak yaptığım testte veri okumada 55.70MB/s, veri yazma hızında ise 19.82MB/s sonucu aldım.

Veri okuma ve yazma hızlarının, teorik olarak 100MB/s olmakla birlikte, kullanılan akıllı telefon, bilgisayar veya fotoğraf makinasının donanımı, yazılımı ve kullanımına göre değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerek.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan “İnternet” ile Liz Yayınları tarafından yayımlanan “Teknoloji ve Hayat” adlı kitapların yazarı. Sürekli Basın Kartı sahibi. Bilişim Medyası Derneği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir