Mark Zuckerberg’ün kız kardeşi Google’da işe başladı

Google mı, Facebook mu daha büyük sorusu devam ederken, Facebook’un kurucusu ve en büyük hissedarı Mark Zuckerberg’ün kız kardeşi Arielle’in, artık Google’da çalışacağı açıklandı.

Mark Zuckerberg’ün küçük kız kardeşi Google tarafından satın alınan Wildfire Interactive şirketi ile birlikte Google’a geçiyor. Google satın alım işlemlerinin 31 Temmuz Salı günü başladığını duyurdu. Wildfire Interactive şirketi ile hangi ücrette anlaşıldığı açıklanmadı,ancak bazı kaynaklar,  fiyatın 250 Milyon Dolar civarında olduğunu belirtiyor.

Wildfire Interactive’de yardımcı ürün müdürü (junior product manager) olarak görev yapan Arielle Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Facebook’un yeni tasarımı hakkında yapıcı eleştirilerde bulunmuştu.

Sadece Arielle değil, Mark Zuckerberg’ün diğer kız kardeşi ve Facebook’un eski pazarlama direktörü Randi Zuckerberg de geçen Ağustos ayında Facebook’tan ayrılmıştı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Randi, Google’ın Wildfire’ı  satın almasını Twitter hesabından kutlarken,  Zuckerberg ailesinden daha fazla kişinin artık Google için çalışacağını da paylaştı. Mark Zuckerberg’ün 1987 yılında doğan bir kız kardeşi daha var, Donna Zuckerberg.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir