Microsoft Windows 10, 1 yıl ücretsiz

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’un yeni özelliklerini düzenlediği bir toplantıyla açıkladı.

Şirket, Windows 10’un deneme sürümünün bugüne kadar 1.7 milyon kişi tarafından indirildiğini, 800 bin kişinin geri bildirimde bulunduğunu ve 200 bin konu başlığı açıldığını duyurdu.

Microsoft, Windows 7, Windows ve Windows 8.1 lisansı olanlara Windows 10’u 1 yıl ücretsiz kullanma imkanı verileceğini ifade etti.

Bu arada şirketin sesli sanal asistanı Cortana’nın da Windows 10 ile masaüstü bilgisayarlara da geleceği uygulamalı olarak etkinlikte gösterildi.

Öte yandan Windows 10 ile eş zamanlı piyasaya çıkması beklenen Windows 10 Phone işletim sisteminin, akıllı telefon deneyiminde köklü değişiklikler getirdiği Lumia 1520 üzerinde duyuruldu.

Microsoft Windows 10 etkinliğinde kod adı Spartan olan yeni web tarayıcısını da duyurdu. Yeni tarayıcı, kullanıcılara daha fazla içerik keşfetmeleri için de ek özellikler barındırıyor.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir