Nokta, videoda yüzde 57 pazar payına ulaştı

IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye’nin yeni yayınlamaya başladığı ve Türkiye video pazarını ölçümlema amacı taşıyan Gemius Araştırma şirketi video verileri, Türkiye video pazarındaki oyuncuları sundu. Son olarak açıklanan Haziran 2013 verilerine göre, İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarla Yaşıyorum sitelerinden oluşan Nokta video ağı yüzde 57 oranındaki izlenme payı ile Türkiye’deki video izlenmelerinin yarısından fazlasını oluşturdu ve lider konumunu perçinledi.

Öte yandan, Türkiye video pazarını ölçümleyen diğer ölçümleme şirketi comScore’a göre ise Nokta video ağı Türk internet sektöründe çok önemli bir başarıya imza atarak Temmuz 2013’de tekil video izleyicisi sayısında Facebook’u yakaladı. comScore’un verilerine göre, Nokta video ağında yer alan İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarlayaşıyorum.com’un 2013 Temmuz tekil izleyici sayısı 14 milyona yaklaştı.

Nokta video ağında yer alan siteler bu başarıya pek çok farklı etkinliğin sonucu olarak ulaştı. Örneğin, Eylül ayı içinde yapılan Samsung Galaxy Note 3’ün dünya lansmanı İzlesene.com canlı yayını ile video platformlarda sunuldu. Yine 13 Eylül gecesi lansmanı yapılan Kayıp dizisinin ilk bölümü de Kanal D ile işbirliği ile İzlesene sitesinin ana sayfasından canlı olarak yayınlandı.

Mavi Jeans Kıvanç Tatlıtuğ yeni reklam lansmanı da 17 Eylül’de İzlesene.com katkıları ile yayınlandı. Mobil platform projeleri, inovasyon odaklı reklam uygulamaları, markalara yeni bir medya kanalı yaratan İzlesene Video Suite ürünü ve sosyal mecralardaki 4 milyonu aşkın erişimi, Nokta ve İzlesene başarı hikayesinin arkasındaki diğer nedenler oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir