PayPal ve Enpara.com ile güvenli alışveriş imkanı

Kullanıcıların finansal bilgilerini satıcılarla paylaşmadan güvenli, hızlı ve kolay bir alışveriş deneyimi sağlayan PayPal, Ekim 2012’de “Her paraya zengin faizi” sloganı ile yola çıkan Enpara.com ile işbirliğini duyurdu.

PayPal ve Enpara.com gerçekleştirdikleri iş birliği neticesinde kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen ancak internet üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmak isteyen Enpara.com müşterilerine PayPal anlaşmalı sitelerde, sadece e-posta ve şifre bilgisini girerek alışveriş yapma olanağı sunuyor. Finansbank Enpara.com’un debit kartı Encard, Mayıs 2013 tarihi itibariyle PayPal hesaplarına tanımlanabilir hale geldi. Encard’ın PayPal sistemine tanımlanan ilk Visa debit kart olması açısından da bu işbirliği ile bir ilk gerçekleştirilmiş oldu. Uygulamanın başlamasından itibaren ilk iki gün içinde 400’ü aşkın müşterinin kartlarını Paypal hesabına tanımladıkları bildirildi.

Tüm dünyada 123 milyon kullanıcı ve 10 milyondan fazla üye iş yerinin tercih ettiği ödeme sistemi olmayı sürdüren PayPal dünya e-ticaret hacminin yüzde 18’ine sahip.  PayPal, bugün 190 pazarda 25 para biriminde hizmet veriyor. Türkiye’de 1,7 milyonu aşkın kullanıcı hesabı bulunan PayPal’ı şu anda 3,500’ün üzerinde üye işyeri kullanıyor.

Şubeleri kullanmayarak yarattığı maliyet avantajını, müşterilerine fayda olarak sunma hedefinde olan  Finansbank Enpara.com 85 binden fazla müşterisine EFT, havale ve hesap işletim ücreti ödemeden, birikimlerine yüksek faiz kazanma fırsatı veriyor. Yakın zamanda müşterilerine Yatırım Hapı isimli yeni bir yatırım fonu sunan ve bu sayede müşterilerinin yatırımlarını farklı yatırım araçlarında çeşitlendirmelerini çok kolay hale getiren Enpara.com, her müşterisine aidatsız olarak sunduğu Encard’a da (debit kart) yeni özellikler ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir