Şam’da internet bağlantısı yeniden kuruldu

Suriye’de büyük çaplı iletişim kopukluğuna yol açan sorunun internet ve sabit telefon hatlarıyla ilgili kısmı giderildi. Şam’ın dış kesimlerinde bulunan ve internet bağlantısını sağlayan fiber optik kablolar birkaç noktada tahrip olmuştu. Bu nedenle 2 gündür internet yoktu, aynı zamanda 3G bağlantısı, yurtdışına cepten arama ve mesaj gönderme de yapılamıyordu.

Suriye Enformasyon Bakanı Ümran Zobi, Suriye Devlet Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “internet bağlantısının teröristlerin saldırısı sonucu kesildiğini” ve tekrar sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğünü söylemişti.

Kabloların tamiri için dün bölgeye giden ve mühendislerin de dahil olduğu ekibe saldırı düzenlendiği iddiaları da dile getirildi. Açıklamayı yapan yetkililer olduğunu söyledikleri saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı.

İki günü aşkın süredir kopuk olan internet bağlantısı saat 17’den itibaren kurulmaya başlandı. BBC’nin haberine göre, cep telefonlarıyla haberleşmede belirsizlikler devam ederken sabit telefon hatları işliyor ancak aksaklığın bütünüyle giderildiği konusunda belirsizlik bulunuyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Groupon, Türkiye'den çekilme kararı aldı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir