SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesi

SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesi

SanDisk firmasının Ultra serisi ürünlerinden Dual Drive’ı inceleme fırsatı buldum. Bir tarafı USB 3.1 diğer tarafı da USB Type-C girişe sahip olan bu taşınabilir bellek, akıllı telefon, tablet bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarlar arasında veri aktarımını kolaylaştırıyor.

Kızaklı bir tasarıma sahip olan ürün, kullanılmadığı anlarda USB girişleri gizlendiği için fazla yer kaplamıyor ve kolayca cebinizde bile taşınabiliyor. Teorik olarak 150mb/s veri aktarım hızına sahip olan ürünle pratikte bundan daha iyi sonuç aldım.

Ürün SanDisk’in Memory Zone adlı ücretsiz uygulamasını akıllı telefonuna yüklediğinizde, veri yedekleme ve veri taşıma işlemlerini pratik şekilde yapmanızı kolaylaştırıyor. Uygulamayla verilerinizin bir yedeğini de bulut servislerinde tutabiliyorsunuz.

Ürünün inceleme videosunu, mobil uygulamanın kullanım detaylarını ve yaptığım testleri aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir