bayram

Temmuz ayının favorisi 20 yaş üstü ikinci el araçlar oldu

sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Temmuz Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu.

Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırayı Renault Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat, Renault – Megane, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti.

Temmuz ayında kullanıcıların favorisi 20 yaş üzeri otomobiller oldu. 15-19 ve 20 yaş üzeri otomobillerin satışlarındaki oran, Haziran ayına göre artış gösterirken; daha genç otomobillerin satış oranında düşüş izlendi.

En çok otomobil ilanı veren ilk 3 il İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. İlçelere göre ilan verme sayılarında liderlik; İstanbul-Bağcılar, Ankara-Çankaya ve Gaziantep-Şehitkamil şeklinde sıralandı. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası yine Nissan oldu.

Özgür bir tatil imkanı sağlayan karavanlara ait ilanların sayısı ise Temmuz ayında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %40 arttı.

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2015 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar arasında araçların %33’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %36’sı ise 250.001 – 500.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Volkswagen’in oldu; sıralama Renault, BMW, Mercedes Benz ve Opel ile devam etti. Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 9 saniye oldu.

Minimalist aydınlatmalı kablosuz klavye | Logitech MX Keys Mini incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Nokia Lumia’nın katkılarıyla “Hafif Müzik” Kanyon’da

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir