Tivibu Ev Kırmızı Halı, Türkiye’nin en büyük sinema salonu

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev’de sinema şöleni yaşanıyor. Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasöründe yer alan filmler, rekor seviyede izlenme oranlarıyla dikkat çekiyor. Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasöründeki filmler 22-28 Haziran haftasında, yaklaşık 35 bin kez izlendi. Aynı dönemde Türkiye genelindeki sinemalar toplamda 354 bin izleyiciye ulaşırken, Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasörü % 10 pazar payı ile Türkiye’nin en büyük sinema salonu olmayı başardı.

Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasöründe sinemaseverlere sunulan zengin film arşivi her geçen gün daha çok ilgi görüyor. 22-28 Haziran tarihlerinde Türkiye genelindeki sinemalar, toplamda 354 bin izleyiciye ulaşırken, aynı dönemde Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasöründeki filmler, yaklaşık 35 bin kez izlendi. Bu rekor seviyedeki izlenme oranı % 10 pazar payına işaret ederken, Tivibu Ev’i de Türkiye’nin en büyük sinema salonu yaptı.

“Kırmızı Halı” klasörüyle en yeni filmleri sinemalardan hemen sonra izleyebilen Tivibu Ev üyeleri, 2012 yılının ilk 6 ayında 400’den fazla filmi 313 bin defa izlendi. “Kırmızı Halı” klasöründe, her abonenin ortalama haftada en az bir film izlediği dikkat çekerken, özellikle yerli dizilerin yaz tatiline girdiği haziran ayından itibaren film izleme adetlerinde önemli bir artış yaşandı.

Tivibu Ev’in “Kırmızı Halı” klasöründe yer alan filmler, TV izleme oranlarının düşük olduğu temmuz ayında bile büyük ilgi görmeye devam etti. Tivibu kullanıcılarının en çok seyrettiği filmler arasında John Carter: İki Dünya Arasında, Görevimiz Tehlike 4, Çizmeli Kedi, Muppets, Paranormal Aktivite 3, Savaş Atı, Musallat 2: Lanet gibi son dönemin en çok ses getiren filmleri de var.

Tivibu Ev kullanıcıları, “Kırmızı Halı” klasöründe yer alan birbirinden güzel filmleri, Tivibu’nun “Durdur İzle” ve “Geri Al İzle” gibi gelişmiş özellikleriyle izlemenin ayrıcalığını yaşıyorlar. Tivibu Ev’in film arşivinde HD filmler de bulunuyor. Tivibu kullanıcıları ayrıca Sosyal Tivi uygulaması sayesinde arkadaşlarına beğendikleri filmleri önerebiliyorlar.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  LG'den Güney Kore'ye özel kavisli televizyon

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir