Türk geliştiricilerden ses getiren oyun

Bağımsız Türk oyun geliştiricileri tarafından üretilen Pop to Save, dünyada çapında ses getirdi. App Store’da satışa çıkan 72 bölümlük bu eğlenceli oyun, ‘fizik bazlı bulmaca’ olarak nitelendiriliyor.

Kısa süre sonra Android platformunda da yayınlanacak olan Pop to Save, iki kurucu ortaktan oluşan Gamebrain ekibi tarafından geliştiriliyor. Ekipte yazılım geliştirmeden Yasir Yazıcı, oyun ve bölüm tasarımdan ise Yunus Ayyıldız sorumlu.

Geçen sene Microsoft’un düzenlediği Dev2Win etkiliğinde birincilik kazanarak dikkatleri üzerine çeken oyunda fizik motoru olarak ise Chipmunk Physics Engine kullanılmış.

Bu eğlenceli oyunda, baloncukların içine hapsolmuş ‘mina’ları baloncukları patlatarak kurtarmaya çalışıyoruz. Bunun için de kalem ve silgi kullanarak baloncuklara yön veriyoruz.

Oyunu denemek isterseniz buradan iPhone ya da iPad’iniz ücretsiz indirebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir