Turkcell Superonline, Denizbank’ın hizmet altyapısını yenileyecek

Turkcell Superonline, Denizbank’ın 22 ilde 176 şubesinin fiber iletişim altyapısını sağlayacak. Turkcell Superonline açıklamasına göre, şirket, kaliteli ve hızlı internet altyapısı sunduğu kurumsal müşterilerine yenilerini ekliyor. Denizbank, iki şirket arasında imzalanan anlaşma ile Çoklu Protokol Etiket Anahtarlama (MPLS) altyapısı ve metro ethernet hizmetlerini Turkcell Superonline’dan alacak.

Anlaşma kapsamında Turkcell Superonline Denizbank Genel Müdürlük binasında 1 Gbps metro ethernet ve 22 ilde 176 şube için 2-10 Mbps bant genişliğinde metro ethernet, MPLS ve sanal özel ağ (VPN) hizmeti sağlayacak. Denizbank hızlı, kaliteli ve müşteri odaklı bankacılık hizmetleri için temel ihtiyaçlardan biri haline gelen güçlü internet altyapısına en uygun koşullarda sahip olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Superonline Kurumsal ve Toptan Satış Yönetimi Direktörü Barbaros Özdemir, “Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü olarak, yenilikçi uygulamalarıyla sektöründe fark oluşturan Denizbank’ın iletişim altyapısında Turkcell Superonline’ı tercih etmesinden büyük memnuniyet duyduk. Daha önce de 1 Gbps internet, DDOS ve özel kurum devreleri konusunda birlikte çalışmaları başarıyla yürütmüştük. Denizbank ile önümüzdeki dönemde de verimliliği ve hizmet kalitesini artıracak projelere imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tüm Türkiye’de 75 ile dokunan 32 bin 500 kilometrelik fiber altyapısıyla kurumsal müşterilere uçtan uca telekom çözümleri sunduklarını belirten Özdemir, bu şirketlerin rekabette öne çıkmalarına katkıda bulunduklarını vurguladı.

Özdemir, tüm sektörler için teknolojiyi en doğru şekilde kullanmanın kaçınılmaz hale geldiği son günlerde tüm şirketleri Turkcell Superonline fiber optik altyapısının mümkün kıldığı hızlı ve kaliteli internet hizmetinden yararlanmaya davet etti.

Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar ise yapılan çalışmayla dijital bankacılığın tüm servisleriyle kullanıldığı Denizbank için yüksek kapasiteli ve kesintisiz bir bağlantı imkanı sunabileceklerini vurguladı.

Uyar “Şubelerimizde kullanıma sunduğumuz kablosuz internet servisiyle altyapının tamamını kablosuz hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu yapıda Denizbank müşterilerine de hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu hizmet için gerekli bant genişliğini Turkcell Superonline fiber altyapısıyla sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

tr → en
with
preposition: with, by, on, together with, withal, cum
conjunction: and

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir