FATİH Projesi’nde en iyi teklifi Netaş verdi

Sistem entegratörü Netaş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı FATİH (Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi’nin okullara altyapı kurulumunu içeren 2. Faz Yerel Alan Ağ Kurulum İşi ihalesinde, Netaş’ın bağlı ortaklarından Probil A.Ş., 4 paket şeklinde, toplam 249.939.377 TL bedelle, en iyi teklifi verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Netaş olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimin dijitalleştirilmesi konusunda hayata geçirdiği bu büyük projede yeniden rol almak, bizi gururlandırıyor. Okullardaki teknolojinin iyileştirilmesinin amaçlandığı FATİH Projesi kapsamında, daha önce de 110 adet hizmet içi uzaktan eğitim sınıfının entegrasyonunu sağladık. Şimdi ise okullarda altyapı kurulumunu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliği sağlamayı, okullardaki teknolojiyi iyileştirmeyi amaçlıyor. Proje; okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarda bulunan 620.000 dersliğe, dizüstü bilgisayar, LCD panel, etkileşimli tahta ve internet ağ altyapısı sağlamayı içeriyor.

Dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme ve öğretme sürecinde etkin kullanılmasını temin etmek amacıyla, öğretmenlere hizmet içi eğitim verilmesi planlanıyor. Bu süreçte programların BT destekli öğretime uyumlu hale getirilmesi, eğitsel e-içerikler oluşturulması hedefleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir