Signify Cooper Lighting Solutions

Signify, Cooper Lighting Solutions şirketini satın aldı

Aydınlatma çözümleri üreten Signify şirketi, nakit 1,4 USD (yaklaşık 1.270 milyon EUR) karşılığında Cooper Lighting Solutions şirketini satın almak için Eaton’la kesin anlaşma yaptığını duyurdu. Şirket, satışın, 2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşeceğini açıkladı.

Genel Merkezi Peachtree City, GA, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Cooper Lighting Solutions profesyonel aydınlatma, aydınlatma kontrolleri ve bağlantılı aydınlatma alanlarında faaliyet gösteriyor.

Şirket, hem iç hem de dış mekan segmentlerinde olmak üzere Corelite, Halo, McGraw-Edison, Metalux dahil Kuzey Amerika’da tanınmış olan markaları taşıyan çok çeşitli ürünler ve uygulamalar sunuyor.

Cooper Lighting Solutions, aydınlatma portföyünü güçlü bir temsilcilik ağıyla sunmakta olup, perakendeciler, distribütörler ve diğer son kullanıcı müşterilerle doğrudan ilişki içerisinde.

Şirket, 2018 yılında %84’ü LED bazlı olmak üzere 1,7 milyar USD satış yaparak, 187 milyon USD EBITDA bildirmiş ve 143 milyon USD serbest nakit akışı yaratmış durumda.

Signify’ın Kuzey Amerika pazarındaki konumunu güçlendirecek

Signify CEO’su Eric Rondolat konu ile ilgili şunları söyledi: “Bugün yapılan duyuru Signify için Kuzey Amerika pazarının stratejik önemini gösteriyor. Bu satın alma ile birlikte Kuzey Amerika pazarında ki konumumuzu önemli ölçüde güçlendirecek.

Profesyonellik, gerçek anlamda yenilikçi teklifler ve müşterileriyle uzun süreli ve güçlü ilişkilere dayalı yüksek performanslı bir şirket yaratmış olan Cooper Lighting ekibini aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kendileriyle aydınlatma konusunda tek bir noktada toplanmış gerçek bir tutkuyu ve başarılı bir inovasyon geçmişini paylaşıyoruz. Bağlantılı aydınlatma faaliyetlerimizi daha da geliştirmek için güçlerimizi birleştirerek operasyonel etkinliği artırıp müşterilerimize en üst seviyede hizmet sunmaya devam edeceğiz”.

İki şirket kendi markalarıyla faaliyete devam edecek

Bu satın almayla birlikte şirket, LED kullanımına doğru devam eden değişim ve bağlantılı aydınlatma sistemleri ve kontrolleri için artan talep doğrultusunda Kuzey Amerika’daki 12 milyar USD’lik büyüyen profesyonel aydınlatma pazarından pay almak için çalışacak.

Signify ve Cooper Lighting’in satış güçleri, temsilcilik ağları, ürün ve marka portföyleri, pazarlama ve ürün geliştirme ekipleri olmak üzere ön büroları ayrı olmaya devam edecek. Her iki işletme de artan inovasyon gücünün yanı sıra daha rekabetçi ve uygun maliyetli tekliflerden yararlanarak kendi ürün portföylerini güçlendirebilecek.

Yılda 60 milyon USD’nin üzerinde potansiyel

Satın alma ile birlikte, büyük bölümü ilk üç yıl içerisinde gerçekleştirilmek üzere, yıllık 60 milyon USD’nin üzerinde önemli maliyet sinerjilerinin oluşması bekleniyor. Signify, Cooper Lighting Solutions’ı nakit ve borçsuz olarak 1,4 milyar USD (yaklaşık 1.270 milyon EUR) nakit bedeli karşılığında satın alacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir