TTNET’in abone sayısı 6 milyon 330 bine ulaştı

TTNET, 2013 yılı sonuçlarını açıkladı. 2013’te 321 bin net abone kazanarak, son beş yılın en yüksek abone artışını gerçekleştirdiklerini kaydeden TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, 6 milyon 330 bin aboneye ulaşarak genişbant pazarındaki büyümenin lokomotifi olduklarını açıkladı.

2013 sonunda fiber internet abone sayısının 620 bine ulaştığını beliren Kaya, “Abone sayımızı 3’e katladık. 3. çeyrekte her 5 yeni fiber abonesinden 4’ü TTNET’i tercih etti” dedi.

Genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımları ve Tivibu’daki performanslarıyla gelirlerini yüzde 11 oranında büyüttüklerini belirten Kaya, “2013’te 3.5 milyar TL’lik ciroya ulaştık. Sabit genişbant pazarındaki büyümenin ise yüzde 65’i tek başına TTNET’ten geldi” şeklinde konuştu.

Kaya, Tivibu gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında arttığını kaydederek, Tivibu Ev’de 286 bin aboneye ulaştıklarını, Tivibu Cep ve Tivibu Web abone sayısında ise 1,5 milyonu aştıklarını da açıkladı.

Kaya, “TTNET Müzik’te aktif üye sayımız 3 milyona yaklaştı. TTNET Müzik’in geliri de yüzde 35 oranında arttı. Playstore’da gelirlerimiz bu yıl 3’e katlandı ” dedi. Şirketin, Okacabukaca, TTNET Çarşı, Tivibu Çarşı, Mobilexpress ve TTNET Ödeme gibi dijital servislerden elde ettiği gelir ise 2013’te yüzde 50’nin üzerinde büyüme gösterdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir