LOGO Yazılım’dan işletmelere e-Defter

Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu LOGO Yazılım’ın geliştirdiği e-Defter uygulaması, Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB)’ndan onay alan çözümlerden biri oldu. GİB’in Elektronik Defter Genel Tebliği ile yayınladığı uygulama, LOGO’nun Tiger Enterprise, Tiger Plus ve GO Plus ürünlerinde kullanılabilecek.

LOGO e-Defter ile şirketler, Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebir belgelerini, belirlenen standartlarda hazırlayıp elektronik olarak GİB’e gönderebilecek. Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre işletmelere büyük kolaylık sağlayacak uygulamayla, defterlerin kağıtlara basılarak saklanması gibi zaman ve maliyet gerektiren işlemler, artık elektronik ortamda yapılabilecek.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren uygulama, öncelikle yevmiye defteri ve büyük defterler, önümüzdeki dönemde de tüm yasal defterler için geçerli olacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin mali mühür ya da elektronik sertifikaya sahip olmaları gerekiyor. e-Defter ve başvuru süreci için www.edefter.gov.tr adresinden bilgi alınabiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir