Gangnam Style, Justin Bieber’ın rekorunu geride bıraktı

Güney Koreli şarkıcı PSY “Gangnam Style“ şarkısının klibi ile Justin Bieber’ın rekorunu geride bıraktı. Tüm dünyada ilgi çeken şarkının klibi Youtube’da en çok izlenen video oldu. “Gangnam Style” şarkısının klibinin Youtube’da cumartesi gecesine kadar yaklaşık 805 milyon kez izlendiği açıklandı.

Tıklanma rekoru kıran “Gangnam Style” böylece 18 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın 803 milyon 658 bin 345 kez izlenen ”Baby” isimli klibinin önüne geçti.

Youtube’dan yapılan açıklamada, Güney Koreli 34 yaşındaki Park Jae-Sang’ın (PSY) büyük ilgi toplayan şarkısının ağustos ayından bu yana her gün 7 ila 10 milyon kişinin izlediği belirtildi.

Video paylaşım sitesinin üçüncü sırasında ise Jennifer Lopez’in 615 milyon kez izlenen ”On the Floor” videosu yer alıyor. Deutsche Welle’nin haberine göre, PSY “Gangnam Style” şarkısıyla MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nin En İyi Video dalındaki ödülüne layık görülmüştü.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir