Turkcell’den ‘Akıllı Depo’

İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, yeni bulut servisi Akıllı Depo’yu müşterilerinin kullanımına sundu. Buna göre söz konusu servis müşterilerin fotoğraf, video, müzik ve dosyalarını güvenle saklamasını sağlarken tüm cihazlardan istedikleri zaman erişim, e-posta ve sosyal ağlar üzerinden de paylaşım kolaylığı sunuyor.

Turkcell açıklamasına göre, uygulamayı ücretsiz olarak akıllı telefon ya da tabletine indiren Turkcell müşterilerinin çektikleri fotoğraflar, Akıllı Depo’ya otomatik olarak aktarılıyor ve sonrasında yeni çekilen her fotoğraf, başka hiçbir şey yapmalarına gerek kalmadan Akıllı Depo’da saklanıyor.

Sadece fotoğraflar değil akıllı cihazlara indirilen müzikler, dosyalar ve çekilen videolar 3G veya Wi-fi bağlantısı olduğunda da otomatik olarak Akıllı Depo’ya aktarılıyor. Akıllı Depo Turkcell’lilerin hatıralarını güvenle saklamakla kalmıyor, büyük boyutlu dosyalar da dahil olmak üzere e-posta ve sosyal ağlar üzerinden kolayca paylaşma imkanı da sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar, telefonlarda ve tabletlerde en çok fotoğraf ve videoların yer kapladığını belirtti.

Hatıralar arttıkça depolama ihtiyacı ve paylaşma ihtiyacının da arttığını aktaran Akar, “Bu ihtiyacı karşılamak üzere geliştirdiğimiz Akıllı Depo sayesinde Turkcell müşterileri yalnızca fotoğraflarını değil tüm dijital varlıklarını güvenlik altında saklayabilecek ve düzenleyebilecek. Kullanım kolaylığı ile bir kez daha ‘İyi ki Turkcell’liyim’ dedirtecek Akıllı Depo servisimizi 1 GB saklama alanı hediyesi ile birlikte sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

DEPO yazıp 2222’ye gönderen iOS ve Android kullanıcıları, Akıllı Depo’yu ücretsiz olarak cep telefonlarına indirebiliyor. Dileyenler uygulamayı T-Market.com App Store ya da Google Play üzerinden de indirilebiliyor.

Uygulama ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden Akıllı Depo’ya ilk girişte 1 GB ücretsiz depolama alanı ücretsiz olarak tanımlanıyor. Turkcell’liler, hatıraları arttıkça otomatik olarak büyüyecek saklama alanları için vergiler dahil aylık 3,90 liradan başlayan Mini Paket (5GB), Standart Paket (50 GB) ve Mega Paket (250 GB) seçeneklerinden de faydalanabiliyor.

Turkcell 3G hızıyla güçlenen Akıllı Depo’da uygulama işlemleri ve paylaşımlar için veri kullanımı mobil internet paketinden, paket yoksa kullanıcının mevcut tarifesinden ücretlendiriliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir